2018 Erasmus+ Başvuru Sonuçları Açıklandı


2018 yılı Erasmus+ kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Avrupa Birliği Ulusal Ajans Başkanlığı’na sunulan  proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, hibe desteği almaya hak kazanan projeler ilan edilmiştir.


Afyonkarahisar’dan Ulusal Ajans’a yapılan proje başvurularından sekiz proje asil, beş proje de yedek listeden kabul edilmiştir.

Afyonkarahisar’ın Sekiz Projesine 433.828 AVRO Hibe

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından ilan edilen kabul listesine göre Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri kapsamında ilimizden, Haydarlı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin Fabrika Otomasyonunda Kullanılan Alçak Gerilim Elektriği isimli 42.156,00 Avro bütçeli projesi, Bolvadin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 25.760,00 Avro bütçeli Makina ve Kaynak Alanlarında Robotik CNC Uygulamaları isimli projesi, Emir Murat Özdilek Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Avrupa Mutfağında Füzyon isimli ve 42.836,00 Avro bütçeli projesi, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Afyon'un Termal Gücü isimli ve 71.696,00 Avro bütçeli projesi,  Sandıklı Hisar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Avrupa'da Muhasebe Stajı isimli 52.548,00 Avro bütçeli projesi, Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Her Tasarım Bir Çizgi ile Başlar isimli ve 36.448,00 projesi asil listeden kabul edilmiştir.

Şuhut Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Geleceğin Teknik Elemanları Avrupa Tecrübesi Kazanıyor isimli projesi, Sandıklı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Jeotermal Enerji Sandıklı'ya, Öğrenciler Staja Avrupa'ya isimli projesi ve Afyonkarahisar Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yaşlı Bakımı ve Hasta Güvenliği Konularında Avrupa Stajı isimli projesi ise 2018 yılı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri Yedek Listesine girmeyi başarmıştır.

2018 yılı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri Kapsamında ise Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Geleceğin Dâhileri için DEHA-"Değerler Hareketi" isimli ve 89.580,00 Avro bütçeli projesi ile İhsaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Çocuklar için Felsefe Eğitimi isimli 72.804,00 Avro bütçeli projesi kabul edildi. Aynı başlıkta, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun Öğretmen 2.0 ve Afyonkarahisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin Otizm isimli projeleri ise yedek listeye girmeyi başardı.

Afyonkarahisar ilinden kabul edilen sekiz projenin toplam bütçesi ise 433.828,00 Avro.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Belediyelere yönelik Proje Teklif Çağrısı

EaSI Programı Teklif Çağrısı

ETF Teklif Çağrısı